ΜΗΕ343
Παρκάρισμα σε χώρο ΑΜΕΑ

Και πάλι σε ξενοδοχείο της πρωτεύουσας ο/η ασυνείδητος/η οδηγός, αντί να παρκάρει 10 μέτρα πιο κάτω που είχε διαθέσιμους χώρους, προτίμησε να παρκάρει σε ένα από τους χώρους στάθμευσης ΑΜΕΑ.

Send to Facebook

Οι φωτογραφείες σας

Στείλτε μας τις δικές σας φωτογραφίες από διάφορους ασυνείδητους συμπολίτες μας στο: photos@typos.com.cy   Οι φωτογραφίες θα δημοσιεύονται χωρίς τα στοιχεία σας, εκτός και αν εσείς θελήσετε να τα δημοσιεύσουμε. 

17/09/2013 00:00

KUG853

Πριν ένα μήνα μας έστειλε αναγνώστης μας μια φωτογραφία, την οποία δημοσιεύσαμε. Και πάλι ο τυχερός οδηγός βρήκα άδειο χώρο στάθμευσης κόντα στην είσοδο.  Το ειρωνικό σχόλιο που συνόδευσε την φωτογραφία ο αναγνώστης ήταν: "Βάλτο δαμε τζιαί συ ρε φίλε. Εγώ βάλλω το συνέχεια!!!"

15/10/2018 10:06

KUG853

Το εύστοχο σχόλιο του αναγνώστη που μασς έστειλε την φωτογραφία αυτή ηταν: "Γιατί να μην παρκάρω εδώ;"

24/09/2018 12:30

Ασυνείδητος με την έγκριση του Δήμου;

Ο αναγνώστης που μας έστειλε τις φωτογραφίες, τις συνόδευσε με αυτό το σχόλιο: ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΧΤΙΣΜΕΝΗ ΜΙΑ ΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΚΙΝΓΚ. ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΠΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΒΑΣΕΩΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΕΖΟΣ. 

19/06/2018 07:04

LAU126

Η ασυνείδητη οδηγός πάρκαρε σε χώρο για ΑΜΕΑ, μπροστά από το καφέ που πήγε, γιατί μάλλον θα βαριόταν να χρησιμοποιήσει ένα από τους 2 μεγάλους χώρους στάθμευσης που βρίσκονται παραπλεύρως της καφετερίας. 

04/01/2018 08:14

KAK311

Ο ασυνείδητος πάρκαρε στο πεζοδρόμιο κλείνοντας μερικώς και τον ποδηλατόδρομο, για να κατεβεί εύκολα στην ψησταριά της γειτονιάς. Όταν του έκανε παρατήρηση ο αναγνώστης που μας έστειλε την φωτογραφία, ο Ασυνείδητος οδηγός τον έβρισε κι' από πάνω...

14/11/2017 13:04

ΜΡΒ353

Ο ασυνείδητος οδηγός πάρκαρε σε χώρο για ΑΜΕΑ, έξω από την πόρτα εισόδου ημικρατικού οργανισμού. Εκείνο που δεν αντιλαμβάνονται μερικοι ασυνείδητοι οδηγοί είναι ότι έστω και για "δυο λεπτά" ο χώρος που παρκάρουν είναι για άτομα που πραγματικά έχουν πρόβλημα και χρειάζεται να παρκάρουν κόντα στην είσοδο. Ο ασυνείδητος...

02/11/2017 09:38

KUG782 & KXF315

Αυτοί οι δύο ασυνειδητοι οδηγοί πάρκαραν σε χώρο για ΑΜΕΑ, σε εστιατόρειο στην Λευκωσία. Δεν πειράζει αν έρθει συνάνθρωπος μας που έχει κινητικό πρόβλημα - αυτοί "μόνο για 2 λέπτα" θα είναι εκεί. Ευχαριστούμε τον αναγνώστη που μας έστειλε την φωτογραφία.  

24/10/2017 09:41

EPY026

Ο ασυνείδητος οδηγός πάρκαρε  σε χώρο για ΑΜΕΑ σε χώρο στάθμευσης εστιατορίου. Το σήμα ακριβώς απέναντι του και πάλι πάρκαρε εκεί που δεν έπρεπε. Ευχαριστούμε τον αναγνώστη που μας έστειλε την φωτογραφία. 

17/10/2017 07:53

KSB619

Όταν τα ίδια τα όργανα της τάξης δεν σέβονται τους κανόνες οδικής κυκλοφορίας είναι εντάξει; Η αναγνώστρια που μας έστειλε τις φωτογραφίες έγραψε τα εξής: Αγαπητοί αστυνομικοί, αν θέλετε σεβασμό, σεβαστείτε κι εσείς τους πολίτες. Πχ όταν υπάρχει ελεγχόμενο τετράγωνο, μην μουντάρετε να προλάβετε και μην μένετε εκεί "γιατί επκιάαν...

26/09/2017 11:55

MKP713

Αυτός ο ασυνείδητος, μάλλον για να "πετύχει" την απόλυτη σκίαση του αυτοκινήτου του, πάρκαρε κάθετα, μπλοκάροντας δυο χώρους για ΑΜΕΑ. Το σχόλιο του αναγνώστη μας που μας έστείλε την φώτο ήταν: "Δοξάστε με!!!" 

08/09/2017 12:42

LBE964

Το σχόλιο του αναγνώστη που μας έστειλε την φωτογραφία είναι πολύ εύστοχο: Εάν όλοι παρκάρουν έτσι στη Λάρνακα, τότε θα πρέπει να χτιστούν διπλάσιοι χώροι στάθμευσης!!!

31/07/2017 11:42

Back to Top